- Різдвяний Будапешт на один день

Вартість - 1490 грн
Виїзд з: Мукачево
Початок: о 9:00
Тривалість: 20+ годин
У вартість включено: транспортно-екскурсійні послуги
Додаткові витрати: Курс форінта тут

Прогулянка-екскурсія парком Варошлігет з оглядинами замку Вайдахуняд, площа Героїв, базиліка Св. Іштвана, набережною біля парламенту, ланцюговим мостом і мостом Ержебет. А на завершення відвідаємо різдвяний маркет біля базиліки Св. Іштвана.

Парк Варошлігет в Будапешті займає площу 1 кв. км і налічує близько 7 тисяч дерев, в тому числі досить екзотичних і древніх. Парк був створений у 1799 році при імператриці Марії Терезії на місці болот.

У парку Варошлігет є кілька штучних озер, у одного з яких височить замок Вайдахуньяд. Замок був побудований на честь святкування в 1896 році 1000-річчя здобуття угорцями батьківщини за проектом архітектора Игнаца Альпарі спочатку як дерев'яна декорація для вистави, а потім в 1904 році увічнений в камені. У свій проект замку Альпарі включив елементи 21 знаменитої споруди Угорщини, в тому числі фортеці Вайдахуньяд в Трансільванії, фортеці Шегешварі, вежі брашовської фортеці Каталіна, церкви в Яку і цілого ряду інших храмів, веж і замків. У підсумку комплекс замку поєднує в собі відразу кілька архітектурних стилів: романський, готичний, ренесанс і бароко. У дворі замку знаходиться статуя Аноніма, невідомого автора хроніки Gesta Hungarorum.

Площа Героїв (угор. Hősök tere) - одна із знаменитих площ угорської столиці. Площа була оформлена до святкування тисячоліття Угорщини в 1896 році. Монумент Тисячоліття присвячений тисячолітньому ювілею Здобуття батьківщини - переходу угорців через Карпати і являє собою колону висотою 36 метрів, на вершині якої знаходиться фігура архангела Гавриїла на земній кулі з святою короною короля Іштвана і подвійним апостольським хрестом. Біля підніжжя монумента зображені вожді семи мадярських племен на чолі з князем Арпадом, засновником правлячої угорської династії. Дві напівкруглі колонади довжиною 85 м кожна, що розмістилися на площі за колоною архангела Гавриїла, - містять скульптури найславетнійших королів і національних героїв Унорщини.

Будапештський ланцюговий міст Сечені – підвісний міст через ріку Дунай, поєднує дві історичні частини Будапешту – Буду і Пешт. Збудований у 1849 році, став першим постійним мостом через Дунай. На той час він був найбільшим мостом у світі (центральна секція складала 202 м). Міст спроектував британський інженер Уільям Тернер Кларк на замовлення угорського політика графа Іштвана Сечені, який вклав чимало коштів і сил у його спорудження. Будівництвом мосту керував шотландський інженер Адам Кларк.

Базиліка Святого Іштвана – католицький собор у Будапешті, найбільший храм столиці Угорщини. Як і будівля парламенту – храм сама масштабна історична споруда Будапешту (96 м). У правій дзвіниці, з двох, знаходиться найбільший дзвін в країні вагою 9 тон. Інтер’єр прикрашений мозаїкою, мармуром. В середині вівтаря знаходиться статуя святого Іштвана. Зліва від вівтаря знаходиться золочена рака з мощами святого Іштвана (права рука). 20 серпня, в День святого Іштвана, за традицією, раку виносять з собору і здійснюють з нею хресну ходу.

Будайська фортеця (Будовар) – історичний замок угорських королів у Будапешті. Перші будівлі на Будайській горі були збудовані при королі Бейлі ІV між 1247 і 1265 роками. Сьогодні замковий комплекс складається з Королівського палацу, церкви Святого Мат’яша, площі з колоною Святої Трійці, церкви Марії Магдалени, дзвіниці Святого Михайла, Рибацького бастіону, палацу Шандора, пам’ятника Іштвану І, будинку угорських вин.

В Будапешті до кінця грудня діють 2 великі різдвяні ярмарки: на площі Верешмарті (Vörösmarty) і біля Базиліки Святого Іштвана. Насправді невеликі ярмаркові ларьки стоять практично біля всіх основних визначних пам'яток міста: на Будайському пагорбі, біля площі Героїв, на пагорбі Геллерт. Перед базилікою Святого Іштвана відкрито невеликий каток.

телефони:
099 633-54-52, 098 25-110-66
050 328-06-50, 096 055-8-321

регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття регулярні екскурсії Закарпаття